Złota Praga

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Ogród dendrologiczny w Průhonicach

Email Drukuj PDF

Otwarty dla zwiedzających od 1991 roku dendrologiczny ogród w Pruhonicach zajmuje powierzchnię 72,8 hektarów i można podziwiać w nim ponad 8000 gatunków roślin.

 

Ciekawe odmiany sosen, świerków, bzów, róż , ozdobne jabłonie i wiele innych wspaniałości, których w swej botanicznej ignorancji nie rozpoznawałam. Łąka, las, strumyki, staw, ogród różany - naprawdę można tutaj odpocząć od miasta. Jest też wzgórze z dużymi kamieniami – wygląda to na niezbyt dokładną replikę Stonehenge. Bartek świetnie się bawił w chowanego pomiędzy dużymi kamiennymi blokami.

Zapoznać się z planem olbrzymiego ogrodu ,odbyć wirtualną przechadzkę i nabrać ochoty na tą prawdziwą można tutaj: www.dendrologickazahrada.cz/mapa .

Rodzicom młodszych dzieci przyda się informacja, że na terenie ogrodu zbudowano całkiem fajny drewniany plac zabaw.

Ogród zwiedzać można od kwietnia do października. Wiosną warto go odwiedzić ze względu na wystawę tulipanów. W 2014 roku wystawa zaplanowana jest dd 22 kwietnia do 11 maja. Zaprezentowane zostanie 111 odmian tulipanów

 

Za ile: bilety normalne - 60 CZK, ulgowe (dzieci do 15 lat) – 30 CZK, bilety rodzinne- 150 CZK

 

Gdzie: 252 43 Pruhonice, Hlavní Město Praha, Czech Republic (to dalekie peryferie Pragi przy autostradzie w kierunku Brna)

 

Oficjalna strona: www.dendrologickazahrada.cz

 

Atrakcje w pobliżu: Park w Pruhonicach z bajkowym zamkiem (relacja wkrótce), dla dzieci:  Aquapalace , Funpark Żyrafa

 

Galeria:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13