Złota Praga

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Złota Praga dla dzieci

Email Drukuj PDF

Wyprawa do Pragi z dzieckiem nie musi być dla niego jedynie lekcją historii. Może być również świetną zabawą. Razem z moim synkiem Bartkiem odkrywamy praskie atrakcje dla dzieci- jest ich naprawdę sporo a ich odwiedzanie wcale nie musi kolidować z planami dorosłych dotyczącymi zwiedzania stolicy Czech!

Obok mostu Karo...

Place zabaw w centrum Pragi.W ostatnich latach powstały place zabaw w miejscach bardzo atrakcyjnych turystycznie, więc bez żadnych specjalnych instrukcji i tak się na nie natkniecie. Z reguły ogrodzone, z wieloma ławeczkami, w pięknej scenerii, bezpieczne- dzieci mogą się bawić, dorośli odpocząć od zgiełku miasta.

krokodyl

Praskie ZOO - miejsce niesamowicie przyjazne dzieciom, z wieloma atrakcjami przeznaczonymi głównie dla najmłodszych. Zupełnie nie przypomina wielu polskich ogrodów zoologicznych. W 2014 roku udostępniono BORORO- ciekawy, z afrykańskimi motywami, drewniany plac zabaw dla dzieci.

Labirynt Luster

Labirynt Luster na szczycie wzgórza Petrzyn (tuż obok wieży widokowej). Całe wzgórze, na którego szczyt można wjechać kolejką jest rajem dla spacerowiczów- więc koniecznie tam (na wzgórze) się wybierzcie. Poza tym na wieży widokowej do lutego 2013 można odwiedzić wystawę przeznaczoną dla dzieci.

Makieta miasta

Ekspozycja Kolejek zajmująca dwa piętra (3 przystanki tramwajowe od Malej Strany- 7 minut jazdy).

Restauracja Vyt...
...a Ci, którzy zgłodnieją mogą zjeść posiłek w restauracji Vytopna, w której napoje do każdego stolika dostarczają pociągi.
21
Muzeum Zabawek na Hradczanach
W Wełtawie

Niewielkie Muzeum Karla Zemana tuż obok mostu Karola to fantastyczna wycieczka do krainy wyobraźni. Niestety wycieczka dość droga. Za darmo na dziedzińcu przed muzeum można zrobić sobie fantazyjne zdjęcie pamiątkowe.

lego1

Muzeum Lego, które mieści się w centrum Pragi więc można go zmieścić w planie zwiedzania Pragi.

2

Place zabaw, które znajdują się poza centrum ale warto tam dotrzeć: fantastyczna Gutovka z wodnym parkiem małych odkrywców a dla nieco starszych dzieci Kroužky na Vltavě z olbrzymią konstrukcją linową do wspinania się

.
...

Morski Świat - dobra (choć niezbyt tania) propozycja na deszczową pogodę. Gdy jest słonecznie- szkoda czasu, bo...

Plac zabaw I

...tuż obok jest przepiękny Park Stromovka z fajnym placem zabaw i restauracją tuż obok. Jest tu też sezonowe Wesołe Miasteczko.

autkiem

Rowerki wodne na Wełtawie -atrakcja nie tylko dla dzieci...

Beckinland1

Beckinland - do niedawna największy kryty plac zabaw w Pradze. Teraz palmę pierwszeństwa pod względem wielkości odebrał mu FUN PARK ŻYRAFA .

Zabawa w Wełtaw...

....oraz piaszczysty cypel na wyspie Střelecký ostrov , jako niekwestionowany numer jeden mojego synka (w upalny dzień w centrum Pragi). Wyspa została zalana przez wody Wełtawy w czerwcu 2013 roku, jej uporządkowanie zajęło trochę czasu - ale już się z tym uporano i powstał tam ciekawy drewniany tor przeszkód dla dzieci + winda dla osób niepełnosprawnych i mam z wózkami

Labirynt nr 3
Labiryntarium (11 labiryntów "rozrzuconych" po uroczym parku Zamku Loucen) to już dalsze okolice Pragi (ok. 70 km)- ale jeśli ktoś przyjechał do Czech na dłużej i chce spędzić z dziećmi udany dzień na świeżym powietrzu w pięknym otoczeniu starych drzew- to polecam.


 

 

 

Dzieciom spodoba się również: podróż praskim metrem, zabytkowym tramwajem linii 91, fontanny wszelakie, zdobywanie praskich wież.

 

MIŁEJ ZABAWY!!!

ps. każde z tych miejsc odwiedziliśmy z małym  Bartkiem osobiście ale bardzo jestem ciekawa Waszych relacji i ocen poszczególnych atrakcji. Dzięki nim będę mogła listę i opisy modyfikować- tak aby były jak najbardziej obiektywne. Za wszelkie maile z uwagami z góry dziękuję!