Złota Praga

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Kradzieże NA OPONĘ

Email Drukuj PDF

W Pradze nasz samochód stoi nieużywany, zakurzony i sporadycznie rysowany przez parkujących obok, używamy go za to często w podróżach na trasie Praga-Polska i nigdy nie spotkała nas na niej żadna nieprzyjemna przygoda (poza gigantycznymi korkami przy wyjeździe z Prag w piątek).

Poniższy tekst (streszczenie streszczenia atykułu z tygodnika TYDEN zamieszczonego w Angorze z dnia 8.10.2010) potraktujcie jako ciekawostkę- a jeżeli przypadkiem ustrzeże przed kłopotami choć jedną osobę wybierającą sie do Pragi- będę zadowolona. 

Czeska policja ostrzega przed gangiem przekłuwaczy opon, którzy mają prostą metodę wzbogacenia się. Członek gangu na stacji benzynowaj dyskretnie (ponoć robią to błyskawicznie) przekłuwa prawą tylną oponę, właściciel auta po zapłaceniu za paliwo wraca i nieświadomy niczego odjeżda. Przekłuta opona zmusza go zatrzymania się po przejechaniu kilku kilometrów. Kierowca staje i ...jest zachwycony uprzejmością spieszących z pomocą ludzi. Uczynni są oczywiście złodzieje...Jeden pomaga, pozostali okradają auto. Jesli kierowca zbyt szybko nie zauważy problemu z kołem śledzące go auto gangsterów usłużnie sygnalizuje mu, że coś złego się dzieje z jego samochodem, skłania do zatrzymania i ...dalej już wiecie.

Prawdopodobienstwo, że trafi to na Was jest pewnie niewielkie, ale na wszelki wypadek pamiętajcie, żeby zachować  ostrożność w przypadku problemów z kołem na autostradzie- szczególnie jeśli pojawią się w chwilę po postoju np. na stacji benzynowej. Szef policji drogowej z Chrlic (okolice Brna) podkreśla, że bezinteresowna pomoc na autostradzie zdarza sie rzadko i radzi być w takich przypadkach czujnym. Poza tym w przypadku awarii samochodu na autostradzie warto wezwać policję, która cyt. nie powinna mieć zastrzeżeń, że została wezwana z powodu pozornie tak błahej sprawy (mam nadzieję, że ten brak zastrzeżen to prawda, w razie czego powołajcie się na szefa policji z Chrlic;). Podczas wymiany koła na autostradzie asysta policji nie chroni tylko przed złodziejami ale ustrzeże też przed kolizją- samochody stojące na autostradzie stanowią przecież niebezpieczna przeszkodę dla pędzących aut.