Złota Praga

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Morski Świat w Pradze /MOŘSKÝ SVĚT/

Email Drukuj PDF

Z zewnątrz budynek wygląda mało atrakcyjnie ale w środku robi się  ciekawiej (choć ekspozycja mogłaby być większa).

Praski Morski Świat funkcjonuje od 2002 roku, w 2005 udostępniono zwiedzającym największe w Czechach akwarium ze słoną wodą (100 000 litrów wody) z 8-metrową przeszklaną ścianą dla widzów (utworzenie zbiornika kosztowało 10 milionów koron).  Dziwne, że jakoś nie zwróciliśmy z Bartkiem na nie uwagi... Ceny biletów niestety są wysokie.

Podobało się nam tam- jest wszystko, co małe dziecko (i duże zwane Tatą) chciałoby zobaczyć. Są błazenki i te drugie cierpiące na zaniki pamięci (kto oglądał „Gdzie jest Nemo” wie o co chodzi), koniki morskie, żółwie. Nie brakuje rekinów, krabów pancernych. Są piranie, skrzydlice i mureny. Wiele dziwnych żyjątek cieszy oczy kolorami, szczególnie zainteresowani akwarystyką na pewno znajdą parę wyjątkowych okazów . A to wszystko w ciekawej scenerii- zatopionych antycznych kolumn, dzbanów, statków i koralowców. Spędziliśmy (my i niespełna trzyletni Bartek) w Morskim Świecie półtorej godziny (wliczając to jedzenie banana pod latarnią morską i dwie wizyty w toalecie;).

ps. Wizytę w Morskim Świecie można połączyć z wyprawą na spektakl fontanny Krizikovej, która jest nieopodal. A jeśli czas pozwoli gorąco polecam spacer po pobliskim olbrzymim i pięknym Parku Stromovka (z rewelacyjnym placem zabaw dla dzieci). 

ps2. dostałam właśnie wiadomość od innej Mamy  trzylatka, która wybrała się w to miejsce. Ponieważ forum szwankuje przekazuje jej zastrzeżenia: 1) za drogo (z tym się zgodzę w stu procentach) 2) niektóre akwaria za wysoko (na pewno przydałyby się laweczki pomagające maluchom oglądac rybki- nasz Bartek jest leciutki i łatwy do podnoszenia więc nie odczuliśmy żadnego dyskomfortu...teraz po kuchni babcinej pewnie by się to zmieniło;))   3) za małe i za mało atrakcji (dla nas wystarczyło- były wszystkie zwierzątka i ryby jakie chcieliśmy pokazać Bartkowi, choć na pewno nie jesteśmy znawcami. Fakt, nie ma tu jakiś spektakularnych atrakcji. 4) brak placu zabaw (potwierdzam- nie ma takiego).


Gdzie: MOŘSKÝ SVĚT Výstaviště v Praze 7 – Holešovicích

 GPS: 50°6'20.21"N,14°25'55.48"E

Jak dotrzeć: Na przykład tramwajem numer: 5, 12, 14, 17 - przystanek Výstaviště.

Za ile: Dorośli: 280 koron

Dzieci do jednego metra- za darmo
Dzieci do lat 15- 180 korn

Kiedy: Codziennie od 10.00 do 19.00

Szczegóły (aktualne ceny biletów, bilety rodzinny oraz pokazy karmienia róznych wodnych stworów) znajdziecie tutaj:  http://www.morskysvet.cz/


Morski Świat
...
....
.....
.......
............
..................
..................
... ...