Złota Praga

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Rowerek wodny- sposób na zwiedzanie przyjemny i wygodny

Email Drukuj

Jak już się człowiek napatrzy to można się jeszcze poopalać;)Lipcowe upały we wrześniu skłoniły mnie do napisania o wspaniałych chwilach relaksu na spokojnych wodach Wełtawy...WARTO:)

Przejażdżka rowerkiem wodnym po Wełtawie to jeden z najprzyjemniejszych sposobów obejrzenia pięknego nabrzeża. Nie wysilając się specjalnie  można podelektować się widokiem Mostu Karola, Teatru Narodowego, wzgórza Petrin, Tańczącego Domu, w oddali dumnie będą się prezentowały dwie smukłe wieże wyszehradskiego kościoła Piotra i Pawła.

Rowerki są różne- tradycyjne, z leżakami zamiast plastikowych siedzeń (te gorąco polecam- sprawdziliśmy,bardzo wygodne), w kształcie łabędzi, autek (dziwacznie wyglądają na wodzie ale atrakcyjne dla dzieci:)

Czy jest to bezpieczne?

Pod warunkiem zachowania zdrowego rozsądku tak. Nurt jest tam tak słaby, że wręcz niezauważalny, wokół mnóstwo innych amatorów rekreacji wodnych. Boje bardzo wyraźnie wyznaczają dozwolony i bezpieczny dla rowerków i łodzi rewir. O kamizelki ratunkowe na pewno można się upomnieć przy wypożyczeniu rowerku- mało jednak kto takowe zakłada. Na pewno należałoby założyć je dzieciom.

Ile to kosztuje?

W sezonie letnim 2011 – 200-250 koron / godzina, za łódkę z wiosłami- 150 koron. Przy wysokim tegorocznym kursie korony to sporo- ale WARTO!!!!

Gdzie są przystanie?

Jest ich wiele i łatwo je znaleźć. Można na przykład wypożyczyć rowerek na wyspie Zofin, na Detskym Ostrovie.

Jak wygląda trasa?

PIĘKNIE:) Generalnie opływa się Střelecký ostrov- uroczą zieloną wyspę z restauracją i kinem letnim (nie wolno podczas przejażdżki zbliżać się do brzegu wyspy). Widoki,jak już wspomniałam są fantatyczne- Stare Miasto, Nove Miasto, Mala Strana i Hradczany z wód Włtawy prezentuja się wspaniale.

 

Ps. Mijaliśmy wiele rowerków cichutko mknących po wodach Wełtawy i tylko jeden strasznie piszczący w trakcie pedałowania. Taki dźwięk na dłuższą metę doprowadził by mnie do szału… zwróćcie na to uwagę przy wypożyczeniu- po co takim szczegółem sobie obrzydzić przejażdkę.

 

GALERIA:

..rowerkiem wod...
płynąc Wełtawą
Łabędziem
z widokiem na m...
Tańczący Dom
Panorama Wyszeh...
autkiem
łódką...
Cennik
Panorama
Tramwaj wodny