Złota Praga

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Kroužky na Vltavě czyli wspinaczkowy zawrót głowy

Email Drukuj PDF

Największą atrakcją tego placu zabaw jest wielka konstrukcja wspinaczkowa z długimi zjeżdżalniami. Według oficjalnych informacji jest ona przeznaczona dla dzieci od lat 8 - choć pewnie  zwinny sześciolatek byłby sobie w stanie poradzić z wdrapaniem się na jej szczyt. Konstrukcja robi imponujące wrażenie i po minie męża widziałam, że sam chętnie by się trochę powspinał.

Oprócz wspomnianej konstrukcji są tu jeszcze ściany wspinaczkowe- również przeznaczone dla nieco starszych dzieci.

Maluchy mają do dyspozycji mniejsze rozmiarowo atrakcje- zjeżdżalnie, huśtawki, domek, małą trampolinę itp- dwulatek będzie z tego wyboru zadowolony. Trzy-, czterolatki dość szybko tymi tradycyjnymi konstrukcjami mogą się znudzić i najprawdopodobniej będą chciały spróbować swoich sił na bardziej wymagających budowlach.

Z Bartkiem (3,5r.) spędziliśmy tu bardzo fajne trzy godziny ale przez większość czasu Tata musiał asekurować małego adepta sztuki wspinaczkowej. Wrócimy tu za dwa lata:)

ps. Tutejsza kawiarnio-restauracja (z dużą ilością stolików na zewnątrz i z przyjemnym kącikiem zabaw wewnątrz) wygląda bardzo zachęcająco- choć my akurat nie skorzystaliśmy z jej oferty. Ja skusiłam się jedynie na kawę- była ok.

 

Gdzie:

Vltavanů 229

Praha 4 - Braník

GPS " 50°1'41.803"N, 14°24'14.388"E

 

Za ile: Wstęp bezpłatny


Oficjalna strona:  http://www.krouzkynavltave.cz

GALERIA:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12