Złota Praga

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Muzeum Lego

Email Drukuj PDF

Prywatne Muzeum Lego w Pradze zajmuje powierzchnię 340 metrów kwadratowych. Zaprezentowano tu 2000 modeli wykorzystano ponad 1000 000 elementów. Są tu historyczne modele- najstarszy z 1958 roku- i to jest coś mnie zainteresowało najbardziej. Dzieci mają inne priorytety.

20 ekspozycji pogrupowanych jest  tematycznie. Zamki, miasta,  piraci (z Karaibów), sławne zabytki i budowle, kamieniczki, place budowy, świat podwodny, Gwiezdne Wojny i wiele innych- dla każdego coś interesującego.

Wyluzowany z sandałami i czarnymi (dziurawymi) skarpetkami pan siedzący na ławeczce jest oczywistym elementem pamiątkowego zdjęcia. Złośliwi twierdzą, że te sandały i w ogóle całość to kwintesencja "czechowatości" panów ale ja złośliwa nie jestem;).

Jedna ekspozycja jest interaktywna - czyli znana już nam doskonale z ŚWIATA KOLEJEK prosta i fascynująca dla najmłodszych zabawa w uruchomianie pociągów przyciskami. Wybierając się tam nie miejcie jednak złudzeń- to nie jest LEG0LAND. To muzeum, którego zbiory są dość imponujące. Najmłodsze dzieci mogą tego bogactwa kolekcji nie docenić i utkną w kącikach zabaw:). Te nieco starsze mogą się bogatymi zbiorami bardzo zainteresować.

Przy kasach znajduje się sklep, który ostatnio powiększył się o dodatkowe pomieszczenie. Można tu kupić zarówno zestawy klocków jak i poszczególne typy klocków (na wagę). Asortyment oszałamia- młodszych swym bogactwem, dorosłych cenami:).

Przed jedną z sal (a właściwie salek) wystawowych znajdują się drzwi pancerne. Widocznie był tu kiedyś sejf- zwiedzanie tej salki i oglądanie owych półotwartych drzwi to czynność jednocześnie interesująca i klaustrofobicznie (dla co wrażliwszych starszych zwiedzających ) niepokojąca. Bartkowi jednak to nie przeszkadzało - w salce za drzwiami pancernymi jest kolekcja statków pirackich.

Gdzie:

Soukromé Muzeum LEGA
Národní 31, Praha 1

 

Za ile:

dorośli- 200 koron

dzieci do 120 cm- 50 koron

dzieci -  130 koron

studenci- 150 koron

rodzinne (2+2)- 470 koron

fotografowanie- 20 koron*

 

lego1
lego2
lego3
lego4
lego5
lego7
lego8
lego9
lego10
lego11
lego12


 

Oficjalna strona:

www.muzeumlega.cz/


Warto wiedzieć...

Tuż obok muzuem (po drugiej stronie ulicy w kierunku Wełtawy) jest Cafe Louvre, gdzie można zaplanować posiłek.