Złota Praga

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Parkingi P+R

Email Drukuj PDF

Parkingi P+R (park and ride) wchodzą w sklad systemu praskiej komunikacji miejskiej. To wygodne rowiązanie dla zmotoryzowanych, którzy mają zakwaterowaniew z dala od centrum Pragi.

Obecnie parkingi znajduja się w następujących lokalizacjach: Skalka I, II, Zličín I, II, Nové Butovice, Opatov, Chodov, Ládví, Rajská zahrada, Černý Most I, II , Palmovka, Radotín, Nádraží Holešovice, Běchovice and Depo Hostivař - wszyskie obok stacji metra poza P+R Radotín and Běchovice.

Aktualny stan (ilość miejsc zajętych i wolnych) możecie sprawdzić na http://www.dpp.cz/en/parking/

Parkingi zamykane są ok. godz. 1.00 w nocy (kiedy to metro przestaje działać). Za samochód, który nie został odebrany do momentu zamknięcia parkingu naliczana jest opłata - bodajże 100 koron.

Bilety parkingowe w cenie 10 koron za dobę można kupić w autamatach umieszczonych przy parkingach, które przyjmują bilon 1,2,5,10 oraz 20 CZK.

Istnieje również mozliwość zakupu dziennego biletu na komunikację miejską (metro, tramwaje, autobusy) ważnego w dniu parkowania na P+R w cenie 80 CZK - normalna cena takiego biletu (bez korzystania z parkingu P+R) to 100 koron.