Złota Praga

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Restauracja Výtopna

Email Drukuj PDF

Długo wahałam się, do której kategorii przypisać opis tego lokalu. 400 metrów torów, po których pędzą lokomotywy ciągnące za sobą wagony towarowe (towarem są napoje, owoce itp.) to atrakcja z pewnością dla dzieci ale… czy duzi chłopcy, którym kufel chłodnego piwa przywozi parowóz nie będą zachwyceni?

Resturacja Výtopna na Václavském náměstí dzięki swojej lokalizacji w samym centrum Pragi dla turystów wybierającym się do Pragi z dziećmi jest wygodnym miejscem , w którym można wrzucić coś na ząb obserwując jednocześnie pędzące po szynach pociągi z napojami. Szyny znajdują się obok każdego stolika w lokalu ale tylko na tych usytuowanych po jego lewej stronie* (stojąc plecami do baru) pociąg wjeżdża również na stół.

Ruch na torach jest spory a brzdęk tłuczonego szkła dość częsty:).

Dzieci są ważnymi klientami lokalu i dlatego przygotowano dla nich specjalne (choć skromne) menu, nie zapomniano też o kąciku zabaw. Każdemu malcowi wręczane są kredki, którymi może pokolorować menu dla dzieci (wręczane w formie kolorowanki). Dzieci biegają radośnie po wiadukcie i wzdłuż torów, co kelnerzy znoszą dość cierpliwie, choć byłam świadkiem jak cierpliwość jednego powoli się wyczerpywała;)

Do Výtopnej trafiliśmy w niedzielę (o.14.00). Było bardzo dużo klientów ale znaleźliśmy wolny stolik. Godzinę później wolnych miejsc do wyboru było dużo więcej. Na pewno dobrym pomysłem byłaby rezerwacja, której można dokonać telefonicznie lub mailowo.

Lokal posiada klimatyzację oraz wydzieloną część dla palących i niepalących.

Oficjalna strona: www.praha.vytopna.cz

ps. jeżeli Wasze dziecko jest fanem kolejek to warto odwiedzić również Świat Kolejek czyli  KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC.

 

GDZIE:

Václavské nám. 56 (palác Fénix)
Praha 1
tel.: +420 725 190 646

 

*przy rezerwacji ta strona traktowana jest  jako prawa według planu umieszczonego na stronie restauracji.

GALERIA:

Restauracja Vyt...
Restauracja Vyt...
Restauracja Vyt...
Restauracja Vyt...
Restauracja Vyt...
Restauracja Vyt...
Restauracja Vyt...
Restauracja Vyt...
Restauracja Vyt...
Restauracja Vyt...
Restauracja Vyt...
Restauracja Vyt...