Złota Praga

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Konírna

Email Drukuj PDF

Był sobie rycerz Horymir,uratowany od śmierci przez dzielnego rumaka. Koń Šemík pomógł swemu panu w ucieczce i skoczył ze skały Wyszehradu do Wełtawy (nisko nie jest). Biedaczysko (koń) skoku nie przeżyło (jeździec owszem). Co ta legenda ma wspólnego z piwem? Ano to, że pośmiertny hołd Šemíkowi możecie oddać wypijając piwo przy żłobie dedykowanym bohaterskiemu zwierzęciu.

 

Konírna położona jest  na Starym Mieście bardzo blisko Mostu Karola i cieszy, że uniknęła turystycznego zadęcia a ceny pozostały przyzwoite. Może uratował ją fakt, że leży nieco na uboczu. Od mostu Karola dotrzecie tu w 3 minuty idąc normalną trasą a w minutę znając skrót kamienicznymi podwórkami.

W tym miejscu kiedyś stołowały się głównie konie i właściciele podkreślają ten fakt poprzez nazwę, pozostawiane elementy stajenne, nastrojowo podświetlone żłoby itp. I fajnie- zawsze to coś innego. Na ścianach znajdują się tabliczki z imionami sławnych koni.

Napić tu można się Bernarda- lokalnego piwa produkowanego w małym, rodzinnym browarze w miejscowości o sympatycznej nazwie Humpolec. Piwo to jest całkowicie naturalne i niepasteryzowane- choćby dlatego warto go spróbować.

Ceny znajdziecie w galerii poniżej na zdjęciu cennika.

O ofercie gastronomicznej niewiele mogę napisać- nie skorzystaliśmy. Daniel do piwa skusił się na skromnego karbanatka (coś w stylu naszego mielonego) - w skład może lepiej nie wnikać ale przy piwie smakuje:).

Knajpka jest niewielka, skromna,  z klimatem, dość spokojna  ale i tu można trafić na imprezę typu VODKA PÁRTY z degustacją rosyjskiej wódki- duża część turystów trafienie na taką imprezę nazwie pechem, innym się spodoba...

Podsumowując "Konírna" ma kilka zalet, za które zdecydowałam się ją nagrodzić bezpłatną reklamą: 1) położenie w sercu turystycznym Pragi 2) przyzwoite ceny 3) nieskażenie zbytnie turystyczną komercją 4 )plus ode mnie za wytarte blaty stołów nadających miejscu autentyczności...

 

Anenská 11
11000 Praha, Czech Republic

 

Oficjalna strona: http://www.facebook.com/bar.konirna

Galeria:

Konírna. Wnętrz...
Konírna. Bar
Konírna. Cennik
Konírna. Ceny p...
Konírna. Wejści...
Konírna. Piwo.
Konírna. Karban...