SOCZEWKI365.PL SP. Z O.O.

Dailies Total 1 - soczewki365.pl


Rośnie coraz bardziej popularność używania soczewek kontaktowych. Wiele osób rezygnuje ze swych okularów na korzyść soczewek, ze względu na wygodę, ale też nowoczesność. Dylemat jaki pojawia się przed potencjalnym użytkownikiem szkieł kontaktowych, to czy wybrać jednodniowe, dwutygodniowe czy miesięczne. Aby ułatwić podjęcie decyzji przedstawiamy ich zalety.

Jednodniowe szkła kontaktowe

Charakteryzują się tym, że nie wymagają żadnej pielęgnacji. Używamy ich jeden dzień, zatem zakładamy rano, zdejmujemy wieczorem i zużyte wyrzucamy. Kolejny dzień to kolejna para jednodniowych soczewek. Choć jest to jedna z droższych metod kuracji wzroku, jest najwygodniejsza, nie wymaga pielęgnacji, posiada wiele innych zalet i ma wielu zwolenników.

Zalety soczewek jednodniowych

Niewątpliwie największą zaletą tego rodzaju soczewek jest ich jednorazowość. Podczas ich używania nie dochodzi do zabrudzeń lub gromadzenia się osadów białkowych, nie bez powodu zatem stwierdza się, że są one najmniej infekcyjne. Od pozostałych soczewek różnią się, przede wszystkim tym, że nie musimy ich pielęgnować. Odchodzi zatem koszt zakupu, płynu oraz pojemnika do soczewek. Są wygodne w użyciu.

Dla kogo są przeznaczone

Są bardzo dobrym wyborem dla osób ceniących sobie higienę i walory zdrowotne. Mogą być używane nieregularnie, na specjalne okazje, wtedy kiedy chcemy odmiany i korzystamy z nich, zamiast okularów. Mogą odegrać ważną rolę podczas wielkich uroczystości, treningów, urlopu. Mogą okazać się świetną propozycją dla alergików, gdyż nie wywołują reakcji uczuleniowych.

Dwutygodniowe szkła kontaktowe 

Soczewki dwutygodniowe posłużą nam przez 14 dni, potem należy je wymienić na świeżą parę. Dzięki krótkiemu okresowi noszenia zachowują czystość. Są pośrednim rozwiązaniem pomiędzy soczewkami jednodniowymi a miesięcznymi.

Zalety soczewek dwutygodniowych

 • są ekonomiczne,
 • bezpieczne i zdrowe dla oczu,
 • okres ich używania jest na tyle krótki, że występuje jedynie minimalne ryzyko zabrudzenia,
 • mamy zapewniony duży wybór soczewek dwutygodniowych (spośród najpopularniejszych w Polsce soczewek ACUVUE),
 • niektóre z soczewek dwutygodniowych można nosić w trybie całodobowym lub przedłużonym (przykładem mogą być soczewki ACUVUE Oasys),
 • można je nosić okazjonalnie.

Dla kogo są przeznaczone

Dla osób aktywnych, lubiących higienę i dbających o zdrowie. Poza tym dwutygodniowe soczewki kontaktowe, są bardzo dobrze nawilżone i sprawdzą się świetnie do całodniowego noszenia dla osób o wrażliwych oczach, mogą to być wspomniane soczewki ACUVUE Oasys.

Miesięczne szkła kontaktowe

Jest to najpopularniejszy rodzaj soczewek kontaktowych. Można je nosić codziennie, aż przez 30 dni. Należą do najbardziej dostępnych produktów, zazwyczaj można je nabyć od ręki, bez wcześniejszego zamawiania.

Zalety soczewek miesięcznych

 • atrakcyjna cena,
 • ekonomiczne,
 • największy wybór produktów pośród tego rodzaju soczewek,
 • duża dostępność,
 • bezpieczne,
 • można je nosić w trybie dziennym, przedłużonym lub całodobowo.

Dla kogo są przeznaczone

Soczewki kontaktowe miesięczne, cieszą się ogromnym powodzeniem wśród osób, których wzrok wymaga korekcji. Mogą być zatem propozycją dla każdego. Częstość zmiany soczewek pozwala na zachowanie higieny, przy jednoczesnym niskim koszcie noszenia.

Które szkła kontaktowe najlepsze

Przy pomocy szkieł kontaktowych naprawdę zyskujesz. Soczewki kontaktowe pomogą  skorygować krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm, prezbiopię (starczowzroczność), ale także inne bardziej skomplikowane wady, które zatem wybrać? Zaleca się, aby doboru odpowiednich soczewek dokonał specjalista: okulista lub optometrysta. Po przeprowadzeniu badań i założeniu próbnych szkieł kontaktowych rozstrzygnie się, które dla nas są najbardziej odpowiednie. Szeroki wybór soczewek zarówno jednodniowych, dwutygodniowych, jak i miesięcznych znajdziecie Państwo w dobrych salonach optycznych, ale przede wszystkim w sprawdzonych sklepach internetowych, jednym z nich jest https://www.soczewki365.pl/148-soczewki-kontaktowe. Tu w atrakcyjnej cenie zakupicie swoje pierwsze soczewki, a także inne przydatne akcesoria.

Dailies Total 1

SOCZEWKI365.PL SP. Z O.O.
Polna 12
55-114Strzeszów
dolnośląskie
Tel.:+48717345332
NIP: 9151805232
REGON: 368205599
Godziny pracy:
Pon. - Pią. 7:00-18:00